Jak zrobić porządek w szafie?

Teoretycznie porządek w szafie na ubrania powinno się robić regularnie jednak nie każdy ma na to czas, a nawet, jeżeli go ma to zawsze znajdzie się ciekawsze zajęcie niż układanie na nowo góry ubrań. Zwykle przez brak czasu na porządki, posiadamy w szafie zbyt wiele ubrań i dodatków. Warto, chociaż raz na kilka miesięcy zrobić całkowity przegląd.

Pierwszym podstawowym krokiem jest całkowite opróżnienie szafy ze wszystkich ubrań i dodatków, które się w niej znajdują. Warto po wyjęciu wszystkich rzeczy umyć szafę, a także wyrzucić zepsute już wieszaki.

Jeżeli już szafa jest pusta, a półki umyte to należy wtedy zacząć segregować swoje ubrania. Podczas przeglądu decydujemy, które z nich należy wyrzucić, ponieważ są już zniszczone, a także, w których nie chodzimy z różnych innych powodów. Jeżeli ubrania są w dobrym stanie, a nawet nowe, to zawsze można je sprzedać, dzięki czemu odzyskamy, chociaż część pieniędzy. Podczas segregacji ubrań musimy być konsekwentni. W żadnym wypadku nie możemy być jednak sentymentalni, ponieważ wtedy znowu zostawimy w szafie ubrania, w których nie chodzimy, np. za małe, za luźne, niewygodne itp.

Wszystkie ubrania można dzielić na różne grupy i kategorie, jednak najprościej posegregować ubrania według pór roku, czyli rzeczy letnie i rzeczy zimowe. Jeżeli zbliża się wiosna warto wtedy ciepłe zimowe rzeczy zapakować i wynieść na strych lub do piwnicy, aby nie zajmowały cennego miejsca w szafie.

Kolejno można dalej dzielić ubrania, na kategorie jak spodnie, spodnie krótkie, T-shirty, topy, bluzki z długim rękawem, swetry, bluzy i wiele innych w zależności ile półek mamy półek i wieszaków do dyspozycji, a jeżeli szukając codziennie ubrań bez przerwy je przekładamy, warto je kompletować w formie gotowych zestawów.