Olejki do włosów – dlaczego warto je stosować?

Poszukując porad jak cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami z pewnością niejednokrotnie spotkałaś się z zachwalaniem stosowania olejków do włosów. Dlaczego jest to tak popularna metoda pielęgnacji? Co da twoim włosom? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Kiedy stosować olejki?

Stosowanie olejków do włosów może być przydatne w bardzo wielu sytuacjach – pomogą one we wzmocnieniu włosów słabych i łamliwych, poradzą sobie w przypadku przesuszenia lub zniszczenia pasm w wyniku nadmiaru zabiegów i koloryzacji.

W jaki sposób je używać?

Olejki do włosów warto nakładać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to tak zwane olejowanie włosów – sporą ilość kosmetyku wmasowujemy w pasma na kilka godzin przed myciem głowy. Jeśli nie mamy jednak czasu na takie zabiegi możemy zastosować niewielką ilość kosmetyku na świeżo umyte, wilgotne włosy – szczególnie końcówki. 

Jakie olejki stosować?

Istnieje bardzo wiele rodzajów olejów, które możemy stosować na włosy. Wśród tych, które dają najlepsze efekty wymienić możemy olej arganowy, lniany, macadamia oraz olejek kokosowy. Nie ma znaczenia jaki ich rodzaj wybierzesz, o wiele ważniejsza jest regularność stosowania.

Jak widzisz, regularne stosowanie olejków do włosów może pomóc im zregenerować się, odzyskać siłę oraz blask. Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo szeroką ofertę olejków do włosów – warto to więc wykorzystać, ponieważ kosmetyki te nie są drogie a ich działanie jest naprawdę skuteczne.