Salon w stylu skandynawskim – jak go urządzić?

Styl skandynawski cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu sezonów. Nie ma w tym nic dziwnego. To połączenie elegancji z prostotą i funkcjonalnością, które sprawia, że wnętrza utrzymane w tej stylistyce prezentują się doskonale a przy tym są przytulne i komfortowe. Szczególnie dobrze sprawdza się w miejscach, w któych spędzamy sporo czasu, takich jak salon.

Jak jednak urządzić wnętrze utrzymane w tym stylu? Wbrew pozorom, nie jest to trudne. Poniżej znajdziesz kilka skutecznych porad, dzięki którym salon w twoim mieszkaniu będzie piękną a jednocześnie funkcjonalną wizytówką i ulubionym miejscem wypoczynku każdego domownika.

Jasne kolory

To co wyróżnia wnętrza urządzone w stylu skandynawskim to z całą pewnością jasność i przestronność. Efekt taki osiąga się przede wszystkim poprzez unikanie zbędnych elementów wyposażenia, które jedynie zajmują przestrzeń oraz zastosowanie odpowiedniej kolorystyki. Dotyczy to zarówno mebli, jak i kolorów ścian. Stawiaj na biel, pastelowe odcienie, lite drewno. Dzięki temu wnętrze nabierze lekkości.

Proste, funkcjonalne meble

Jak w każdym salonie, tak i w tym, który urządzony zostanie na skandynawską nutę nie może zabraknąć stylowych i wygodnych mebli, które zapewnią nam możliwość relaksu z całą rodziną. Idealne meble do salonu urządzonego w stylu skandynawskim powinny  być proste, minimalistyczne i funkcjonalne. Geometryczne kształty, sprawdzone rozwiązania oraz klasyczny design to dokładnie to, czego potrzebujesz.

Stylowe drobiazgi

W salonie urządzonym w stylu skandynawskim nie powinno zabraknąć również dekoracji. Pamiętaj o stylowych poduszkach na kanapie, zapachowych świeczkach, bibelotach. Mogą one nawiązywać do kolorystyki wnętrza, jak również stanowić mocny, barwny akcent.